Pielęgnacja włosów - jak sobie radzić?Pielęgnacja włosów to ważny aspekt życia i codziennej rutyny W tym artykule porozmawiamy o tym, jak radzić sobie z włosami i kilka podamy kilka wskazówek, o których należy pamiętać w przypadku wszystkich rodzajów włosów. Pielęgnacja włosów to trudna sprawa. Każdy rodzaj włosów ma swój własny, unikalny zestaw potrzeb i zagrożeń, a w ramach tego musisz wybrać konkretne produkty, które są dla Ciebie odpowiednie. Wybierając odpowiedni produkt do włosów, musisz wziąć pod uwagę takie czynniki jak równowaga pH, produkcja oleju, zawartość wilgoci, porowatość i wytrzymałość. Istnieją również różne czynniki, które należy wziąć pod uwagę w zależności od tego, czy masz włosy naturalne czy przedłużane lub czy regularnie farbujesz włosy.

Kremy i woski do włosów

Jeśli masz proste włosy, używaj kremu do włosów. Kremy do włosów mają w składzie woski, które nadają włosom miękkość, gładkość i połysk. Jeśli masz włosy kręcone, używaj wosku do włosów. Woski do włosów zawierają woski i olejki, które kontrolują i ujarzmiają szorstkie, kręcone włosy, nadając im gładki wygląd. Kremy i woski do włosów można stosować pomiędzy wizytami w salonie, aby utrzymać fryzurę. Jeżeli masz włosy farbowane, używaj kremu do włosów lub wosku do włosów, które są bezpieczne dla koloru.

Oleje do włosów

Jeżeli masz suche włosy, raz w tygodniu używaj olejku do włosów. Olejki do włosów zawierają cięższe składniki niż zwykłe olejki, dzięki czemu są idealne dla suchych włosów. Olejek do włosów może być również stosowany pomiędzy wizytami u fryzjera, aby utrzymać fryzurę. Jeśli masz włosy farbowane, używaj olejku do włosów bezpiecznych dla koloru. Jeśli masz włosy kręcone, używaj lekkiego olejku do włosów, który jest przeznaczony do włosów kręconych. Lekkie olejki do włosów mają mniej tłustą konsystencję niż zwykłe olejki do włosów, dzięki czemu są idealne dla włosów kręconych, ponieważ nie obciążają ich.

Suchy szampon i sucha odżywka

Suchy szampon służy do oczyszczania włosów i skóry głowy bez konieczności stosowania szamponu w płynie, który może pozbawić włosy naturalnych olejków. Sucha odżywka jest podobna do suchego szamponu, ale dodaje wilgoci z powrotem do włosów.

Składniki znajdujące się w różnych suchych szamponach mogą się znacznie różnić w zależności od marki. Istnieje jednak kilka wspólnych składników, które można znaleźć w większości formuł. Należą do nich: talk, skrobia kukurydziana i krzemionka.

Aby Twoje włosy wyglądały jak najlepiej, powinnaś je myć co kilka dni. Unikaj codziennego mycia włosów, ponieważ może to prowadzić do ich łamania. Po umyciu włosów, powinnaś je odżywić, aby je nawodnić i usunąć nadmiar nagromadzonych produktów do stylizacji i czynników środowiskowych, takich jak zanieczyszczenia. Przynajmniej raz w miesiącu powinnaś stosować maskę do włosów, aby zapewnić im dodatkową pielęgnację, na którą zasługują! Pielęgnacja włosów to ważny element dobrego samopoczucia. Istnieje szeroka gama produktów i narzędzi, które pomogą Ci osiągnąć wymarzony wygląd. Przy tak dużej liczbie produktów, trudno jest wiedzieć od czego zacząć. Dowiedziawszy się więcej o każdym rodzaju produktu, możesz lepiej wybrać ten, który jest odpowiedni dla Twoich włosów.